Заяву Дональда Трампа про намір вийти з угоди про Транстихоокеанське партнерство прокоментували по той бік океану.<br /><br /> Трамп сказав, що замість ТТП Вашингтон хоче мати двосторонні угоди, які дозволять збільшити кількість робочих місць та промислових підприємств у США. <br /><br /> Угоду підписали ще 2005 року, однак Сполучені Штати її не ратифікували. <br /><br /> “ТТП без участі США не матиме сенсу. Це порушило б весь баланс взаємних вигод від цього документа. Тому нові перемовини неможливі”, — сказав прем‘єр-міністр Японії Сіндзо Абе.<br /><br /> Відреагував на заяву Трампа і прем‘єр-міністр Австралії Малькольм Тернбулл:<br /><br /> “Пан Трамп та новий Конгрес можуть ухвалювати ті рішення, які, на їхню думку, в інтересах Америки. Але можу сказати, що з точки зору Австралії, ширший доступ австралійського експорту на ці величезні ринки однозначно в наших інтересах. <br />Це означає зростання кількості і якості робочих місць і загалом зростання економіки”, — сказав прем‘єр Тернбулл.<br /><br /> Пекін угоди ТПП не підписував, і її можливе скасування оглядачі розглядають як стратегічний інтерес Китаю.<br />
