Гасіння некерованих газових фонтанів за допомогою підземних ядерних вибухів було одним з яскравих практичних застосувань ядерних вибухів в мирних цілях. В СРСР таким чином було загашено чотири аварійних фонтани на газових родовищах, найбільш потужним з яких був фонтан на родовищі «Урта-Булак» (30.09.1966 р). Протягом трьох років цей фонтан намагалися ліквідувати усіма відомими на той час способами.
