Először rendezték meg az olívabogyószedő világbajnokságot. <br /><br />A horvátországi Postirában nyolc európai ország és Új-Zéland csapatai mérték össze gyorsaságukat és ügyességüket: a négyfős együttesek kézi és gépi segítséggel végzett szedésben mérettettek meg. <br /><br />Az eseményen részt vett Magyarország is. Mi több, a – közel 84 és fél kiló olívát begyűjtő (84,4 kg) – magyar csapat a harmadik helyen végzett!<br /><br />- Ez egy remek hangulatú rendezvény. Amikor hallottunk az ötletről, úgy gondoltuk, itt kell lennünk, függetlenül attól, hogy nálunk gyakorlatilag nincsenek olajfák – mondta a magyar csapat kapitánya, Bárány Borbála. <br /><br />Az olajbogyós tradíciókkal szintén nem rendelkező Hollandia lett a második (86,4 kg), a győzelmet a hazai, horvát együttes szerezte meg (107,6 kg). <br /><br />- Most már hivatalos, hogy a legjobbak között vagyunk – összegzett szerényen a horvát csapatkapitány, Ivana Gospodnetic.<br /><br />Az első olívabogyószedő világbajnokságon Görögország, Montenegró, Olaszország és Szlovénia, valamint – versenyen kívül – Franciaország vett még részt.<br />
