Над половината от болниците в страната, или общо над 160, вече са завели искове срещу здравната каса, обявиха лекари от болничната помощ.<br />Лечебните заведения настояват да получат дължимите им пари от март до август.<br />Заплахата от национален протест още е в сила, категорични са медиците.<br />От март до юли касата е платила дължимото на болниците само частично, парите за август пък още не са преведени.Затова около половината от лечебните заведения в страната вече съдят НЗОК. Повечето от подалите искове са общински и частни болници, защото при тях единственият източник на финансиране е Касата.<br />Заради липсата на пари от касата дълговете на болниците вече стигат близо половин милиард лева, изчисляват лекарите.<br />Лекарите от болничната помощ споделиха, че няма да се откажат от националния протест през следващата седмица, докато не получат исканите вече близо 150 милиона лева. Междувременно утре техни представители ще се срещнат с премиера.<br />Нова телевизия - Новини - България
