Социално напрежение назрява в болниците в страната. <br />Жалби от недоволни пациенти заливат лечебните заведения заради отказан прием, недобро отношение или изнервеност на персонала.<br />Основната причина за създалата се ситуация е недостигът на средства за работа на болничните отделения у нас, разказват лекари.<br />Заради лошо финансово положение болницата в Силистра е принудена да приема единствено спешните случаи.<br />Една от пациентките е с диабет и е чакала със седмици, за да постъпи за лечение, което допълнително е влошило състоянието й.<br />За да пести средства, болницата е спряла да дава храна на пациентите. Напрежение има и сред медицинския персонал.<br />Заради орязаните средства за допълнително стимулиране, ръководството на болницата се страхува от нова вълна напускащи.<br />Нова ТВ
