Нафтова група Shell отримала попередній дозвіл від уряду США на буріння в Північному Льодовитому океані біля берегів Аляски.<br /><br /> Англо-голландська група шукатиме поклади нафти і газу. Компанія доволі довго намагалася отримати дозвіл на роботи у водах Бофорта і Чукотського моря, біля узбережжя Канади та Аляски. <br /><br /> Американські екологи не поділяють оптимізму Shell і не схвалюють рішення Вашингтона. На їхню думку, аварія під час буріння у водах Арктики може спричинити руйнівні наслідки. Greenpeace вважає, що компанія та уряд не захотіли справедливо оцінити ризики.<br /><br /> На знак протесту, 7 травня активісти Greenpeace висадилися на нафтову платформу Polar Pioneer в Тихому океані, яка згодом має запрацювати в Алясці. <br /><br /> “Не зважаючи на те, що американський уряд визнав, що існує ризик розливу нафти – 75%, якщо видобуток таки розпочнеться в Чукотському морі, адміністрація президента Барака Обама дала “зелене світло” компанії Shell на буріння в Арктиці, – каже активістка Greenpeace.<br /><br /> Ймовірно, щ
